Jak obstawiać mecze na Mistrzostwach Europy Euro 2021?

Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Europy w 2021 dojdą już do skutku, chociaż oczywiście (przez koronawirusa, który nie zamierza odpuszczać) tak naprawdę nic do końca nie jest przesądzone… Warto jednak już teraz przygotować się do typowania potyczek z okazji tej imprezy. Jak grać pierwsze spotkania? O czym należy pamiętać wydając pieniądze na premierowe konfrontacje?

jak obstawiać euro 2021
Euro 2021 jak obstawiać mecze Mistrzostw Europy?

Czym cechuje się nowa formuła Euro 2021?

Kilkadziesiąt lat temu tylko kilka najlepszych ekip miało możliwość uczestniczenia w Mistrzostwach Europy… M.in. dlatego ekipa Kazimierza Górskiego (trzecia na Mundialu w 1974 roku) nigdy do tej imprezy nie awansowała. Po prostu kwalifikacje były piekielnie trudne. Potem przez długi okres utrzymywała się formuła z 16 ekipami. Mieliśmy cztery grupy po cztery drużyny. Z każdej awansowały dwie najlepsze, a potem odbywała się zacięta i interesująca faza pucharowa. Warto przypomnieć, że Biało-Czerwonym udało się po raz pierwszy zakwalifikować właśnie do tej imprezy… dopiero w 2008 roku.

W 2016 roku nastąpiło wiele zmian. Do turnieju finałowego awansowały bowiem 24 ekipy narodowe. Tak samo jest w przypadku Euro 2021, które przez koronawirusa odbędzie się w 2021 roku… Niektórym się to podoba, innym niekoniecznie. Nie zanosi się jednak na zmiany na tym polu. Jeśli już, to należy spodziewać się, że tych drużyn może być… jeszcze więcej. Widać tendencję do tego, by coraz więcej reprezentacji uczestniczyło w wielkich imprezach. Chodzi rzecz jasna o pieniądze. Więcej reprezentacji to (przynajmniej w normalnych czasach) więcej kibiców na stadionach, większe wpływy z biletów, transmisji telewizyjnych itd.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jakie są obecnie zasady kwalifikacji do kolejnej rundy? Wcześniej sprawa była jasna, ponieważ do następnej fazy awansowały po dwa najlepsze zespoły narodowe. Jak to jest teraz? Z każdej z sześciu grup awansują po dwie najlepsze ekipy. To jednak nie wszystko. Dodatkowo cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc także grają dalej. Koniec końców w kolejnej fazie melduje się zatem 16 ekip narodowych. W pierwszym etapie odpada zatem jedynie osiem drużyn. Potem sprawa jest już prosta. Odbywa się faza pucharowa. Przegrywający odpada, a triumfator może zagrać dalej.

Zachowawcza postawa drużyn w pierwszych spotkaniach

Jak typować pierwsze spotkania na Mistrzostwach Europy? Czy obstawianie Euro 2021 może przynieść graczom zyski? Nowa formuła rozgrywania tego typu turniejów ma oczywiście wpływ na postawy ekip narodowych. Nie da się ukryć, że reprezentacje grają ogólnie dość zachowawczo w pierwszych konfrontacjach. Przede wszystkim obowiązuje zasada, by po prostu najzwyczajniej w świecie nie przegrać potyczki. Pamiętaj, że na tym turnieju nawet ekipy z trzecich miejsc mogą zagrać dalej. Aby tak się jednak stało, trzeba mieć relatywnie dobry bilans. Można nawet… nie wygrać ani jednej potyczki grupowej i przejść dalej. Nie są to jednak nasze wyliczenia statystyczne. Tak się przecież już stało.

polskie zakłady bukmacherskie
Darmowy bonus dla graczy od bukmachera Betfan 2021

Ogólnie ten przypadek przejdzie zaś do historii. Wszak Portugalia, która w grupie zanotowała same remisy potem… zajęła pierwsze miejsce na Euro 2016. W finale gracze tej reprezentacji pokonali natomiast Francuzów (po dogrywce). Sądzimy, że wiele ekip będzie to dokładnie pamiętać. Jeśli zatem jakaś reprezentacja narodowa uzyska trzy remisy, to ma szanse awansować dalej. Już przedtem kadry w pierwszych spotkaniach na Euro grały dość zachowawczo. Teraz to może jeszcze bardziej przybrać na sile.

Częściej wchodzą undery…

Bardzo charakterystyczne jest to, że w pierwszych spotkaniach na Mistrzostwach Europy Euro 2021 zazwyczaj nie ma zbyt wiele goli. Dlatego o wiele częściej wchodzą undery niż overy. W związku z tym bylibyśmy bardzo ostrożni przed typowaniem sporej ilości goli w ramach danej konfrontacji. Może to być bowiem bardzo opłakane w skutkach… Dlaczego jednak lepiej (jeśli już) stawiać na under 2.5? Wynika to z kilku aspektów. Przede wszystkim reprezentacje narodowe nie chcą przegrać. Wiesz już jednak dlaczego. Wszak trzy remisy przy dobrym układzie rezultatów w innych potyczkach mogą dać awans. A dla średniaków byłby to na pewno spory sukces. Nikt w takim kraju na pewno nie mówiłby o żadnej kompromitacji itp.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co jeszcze jest tutaj ważne? Nie da się ukryć, że wiele ekip po prostu jeszcze oszczędza siły. Turniej rządzi się swoimi prawami. Nie można zatem dawać z siebie wszystkiego już w pierwszej konfrontacji. Najlepsi kalkulują, że będą grać minimum kilka meczów. To także przyczynia się zaś do relatywnie małej liczby goli w premierowych spotkaniach Mistrzostw Europy.

Dlaczego niespodzianki na Euro 2021 są możliwe?

Stara piłkarska zasada mówi, że nawet najlepsi mają na turnieju jeden słabszy mecz. Jest oczywiste, że taka potyczka (jeśli już) ma miejsce w rozgrywkach grupowych. Trzeba być zatem przygotowanym na ewentualne niespodzianki w pierwszych konfrontacjach. Faworyci czasami zawodzą. I to z rozmaitych względów. Przede wszystkim każdemu zależy na tym, by oszczędzać siły na najważniejsze mecze.

Nowa formuła sprawia, że ewentualne straty można bez żadnego większego problemu odrobić – w drugiej i trzeciej potyczce. A przecież czasami zdarza się tak, że faworyzowane reprezentacje po prostu lekceważą swoich przeciwników. Warto zatem ostrożnie podchodzić do pierwszych spotkań na wielkich imprezach.

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button