Bukmacherskie zakłady dwudrogowe – co to jest i jak obstawiać?

Pośród wielu oferowanych przez polskich bukmacherów rynków na zakłady wzajemnych znaleźć możemy różne ich rodzaje. Jedne z nich są bardziej, inne zaś mniej ryzykowne – ciekawsze i mniej interesujące. Od naszego wyboru może zależeć tak to, ile będziemy w stanie potencjalnie wygrać, ale i jak wielkiego ryzyka będziemy się podejmować. W dzisiejszym poradniku zamierzamy opisać zakłady dwutorowe, które ostatnimi czasy cieszą się bardzo dużą popularnością, a które bukmacherzy online chętnie zawierają w obrębie swojej oferty. Co powinniśmy wiedzieć na ich temat i w jaki sposób je obstawiać, by odnosić w tym sukcesy?

polskie zakłady bukmacherskie
Bukmacherskie zakłady dwudrogowe – co to jest i jak obstawiać?

Zakłady dwudrogowe – czym są i jak obstawiać u bukmachera?

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Główny rynek w jej obrębie, w którym stawia się na wynik, jest doskonałym przykładem zakładu trzytorowego – można w nim postawić na zwycięstwo pierwszego zespołu, remis i zwycięstwo drugiej drużyny (1X2). Łatwo można przy tym dojść o wniosku, że zakłady dwutorowe są takimi, w których wyklucza się remis (12). Dotyczą one więc zdarzeń zerojedynkowych, które albo się wydarzą, albo też nie. Bez niczego pomiędzy. Doskonałym przykładem takowych jest wynik w meczach siatkówki – te nie mogą zakończyć się remisem. Stawia się tutaj zatem tylko na zwycięstwo jednego z dwóch zespołów.

Zakłady dwudrogowe są jednymi z najłatwiejszych do zrozumienia i najczytelniejszych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

  • Zakłady tego typu są oferowane również w kontekście piłki nożnej i wszystkich istniejących dyscyplin. Występują w niej jednak w rynkach dodatkowych – na przykład na to, czy dany zawodnik strzeli gola (są dwie opcje – tak lub nie).
  • W zakładach dwudrogowych mamy 50% szans na to, by trafić z naszym typem. Jeśli stawiamy zakład trzytorowy, szanse maleją do około 33%.
  • Dwutorowo możemy obstawiać u każdego bukmachera działającego legalnie w Polsce. Niektórzy pojedyncze spotkania opatrują nawet kilkudziesięcioma tego typu rynkami.
  • Najpopularniejsze dyscypliny z dwutorowymi zakładami na rynek główny to nie tylko siatkówka, ale i tenis, snooker, tenis stołowy oraz badminton. Zakłady dwutorowe zawiera się również w sportach walki (MMA, boks i inne). Mimo że teoretycznie istnieje w nich szansa na remis, do takowego dochodzi na tyle rzadko, że praktycznie wszyscy najlepsi bukmacherzy online w Polsce wykluczyli go z głównego rynku na zakłady.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Zalety i wady zakładów dwutorowych – czy warto obstawiać?

Patrząc na dwutorowe zakłady bukmacherskie łatwo jest dostrzec dwie rzeczy – to, że są one bardzo bezpieczne oraz to, że nie pozwalają na wysokie wygrane. Są to dwie ściśle ze sobą związane cechy, a przy okazji największe wady i zalety tego rodzaju zakładów. Ich bezpieczeństwo związane jest z faktem, że w ich przypadku mamy dwie możliwości rozwiązania kuponu. Nasza szansa na wygraną wynosi zatem dokładnie 50% (co stwarza potencjał chociażby do gry na chybił-trafił, której – mimo wszystko – powinniśmy unikać). Niskie wygrane wynikają zaś właśnie z prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Bukmacherzy online nie chcą na nas stracić – dlatego też do tego rodzaju zakładów podchodzą ostrożnie, raczej nie dając nam zbić na nich fortuny.

zakłady bukmacherskie fuksiarz polska
Nowe promocje i bonusy w Fuksiarz – bez konieczności obrotu!

Podczas gdy niska opłacalność to jedyna wada tego rodzaju zakładów, bezpieczeństwo nie stanowi ich jedynej zalety. Zakłady dwutorowe mogą stanowić świetny środek do nabywania doświadczenia w zawieraniu zakładów. Po pierwsze, są proste do zrozumienia. Po drugie, przy niewielkim wysiłku i analizie potrafią dać nam wiele wygranych, a przez to nie zniechęcać nas do dalszego zawierania zakładów. Po trzecie zaś, ich wybór jest ogromny, a w związku z tym dzięki nim możemy nadać naszemu typowaniu odrobiny różnorodności.

Na zakładach dwutorowych najbardziej skorzystają osoby początkujące i nieoczekujące olbrzymich wygranych. Dobrze sprawdzają się one również jako uzupełnienie kuponów akumulacyjnych – głównie ze względu na to, że są po prostu bezpieczne, a przy odpowiedniej analizie można znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Jak obstawiać zakłady dwudrogowe?

Mimo, że zakłady dwudrogowe nie należą do najtrudniejszych i najbardziej wymagających, nie powinniśmy bagatelizować wagi przygotowania do obstawiania. To bowiem jest w stanie dodatkowo zwiększyć nasze (już i tak wysokie) szanse na sięgnięcie po wygraną. Jak zatem obstawiać zakłady dwutorowe, by rozsądnie budować w tym swoje doświadczenie i po prostu odnosić w tym sukcesy?

  • Zacznijmy od wyboru rynku, na którym chcemy się skupić. W tym przypadku nie ma sensu rzucać się na głęboką wodę. Początkujący często decydują się na obstawianie czegokolwiek i zawierają mnóstwo zakładów dwudrogowych, skuszeni wizją szybkich wygranych. To tak nie działa, a zakłady na chybił-trafił rzadko kiedy przynoszą zamierzony efekt.
poker online z bonusem
Legalne gry karciane STS z bonusem za darmo
  • Dokonajmy dokładnej analizy spotkania, którego rynek ten dotyczy. Choć nie musimy skupiać się na ogółach, dobrze byłoby je poznać – na pewno przydadzą się one również na drodze ku informacjom bardziej szczegółowym. Dokładna analiza musi brać pod uwagę wszystko to, co może mieć bezpośredni lub pośredni wpływ na wystąpienie zdarzenia, na które stawiamy.
  • Szukajmy typów bukmacherskich. Serwisy o tematyce zakładów wzajemnych coraz częściej zamieszczają własne typy bukmacherskie nie tylko na najpopularniejsze zdarzenie (wynik meczu), ale i na te poboczne oraz opcjonalne. Pamiętajmy, aby zwracać uwagę tylko na te, które są poparte stosowną analizą. Ciężko jest zaufać informacjom niemających żadnej podstawy.
  • Patrzmy na kursy bukmacherskie. Bukmacherzy online jak STS czy Betfan nie chcą sobie zaszkodzić i zawsze konstruują kursy w taki sposób, by nie dopuścić do strat własnych. Namawiają nimi do ryzyka (zyskują na przegranych) i pozwalają na niewielkie wygrane z rynków o większym prawdopodobieństwie wystąpienia.
  • Obstawiajmy na żywo. Model LIVE doskonale sprawdza się przy zakładach dwutorowych, znacząco podnosząc naszą skuteczność w ich zakresie. Pamiętajmy jednak, że zmniejszaniu ryzyka praktycznie zawsze towarzyszy zmniejszanie kursów bukmacherskich i opłacalności zawierania zakładów.
  • Dajmy sobie czas. Pośpiech w zakładach nigdy nie jest dobrym doradcą.

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button