Typowanie Blackjacka u polskich bukmacherów

Blackjack to gra karciana, którą większość z nas – nie bez powodu zresztą – kojarzy z kasynem. Prawdą jest, że granie w nią online jest możliwe wyłącznie w internetowym kasynie (a legalnie w naszym kraju działa ono tylko jedno) – inaczej ma się jednak sprawa z jej obstawianiem, które to doskonale wpisuje się w scenę bukmacherską. Mimo jednak, że Blackjack stanowi integralną część oferty większości zagranicznych operatorów bukmacherskich, w Polsce wciąż to raczkuje. Gdzie zatem możemy typować Blackjack i w jaki sposób wygląda każde rozdanie właśnie w bukmacherskiej jego wersji? To wyjaśnimy w naszym poradniku.

typowanie blackjacka u bukmacherów
Blackjack w ofercie Polskiego bukmachera Forbet

Blackjack – gdzie go obstawiać i jak to wygląda?

Podobnie, jak większość gier karcianych w polskich serwisach bukmacherskich, Blackjack wciąż raczkuje, a w chwili obecnej można go obstawiać wyłącznie u jednego bukmachera. Mowa o forBET – operatorze stosunkowo świeżym na naszym rynku, ale ambitnie walczącym z konkurencją. Blackjack znajduje się w ramach jego najnowszej usługi gier karcianych, stanowiącej bezpośrednią odpowiedź na Betgames od bukmachera STS.

Rozdania w Blackjacka w forBET toczą się w formule na żywo, 7 dni w tygodniu, całodobowo. Czuwa nad nimi żywa krupierka, która na bieżąco tłumaczy zasady i prezentuje to, co dzieje się w kolejnych etapach rozgrywki.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Zasady typowania Blackjacka w forBET

Zasady Blackjacka nie należą do najbardziej skomplikowanych. W rozdaniu bierze udział dwóch wirtualnych graczy (krupier jest jedynie arbitrem), a wygra ten, który dostanie karty o wartości najbliższej 21, ale nieprzekraczającej jej (przekroczenie to tak zwany bust, oznaczający automatyczną przegraną uczestnika, który się go dopuści). Celem rozstrzygnięcia całego rozdania konieczne jest spełnienie jednego z następujących warunków:

 • Osiągnięcie przez obu graczy wartości punktowej równej lub przekraczającej 17.
 • Zdobycie przez któregoś z graczy dwóch asów w pierwszym rozdaniu – to tak zwane „perskie oczko” (zwane też „złotym punktem”), stanowiące gwarant automatycznej wygranej.
 • Dopuszczenie się busta, czyli przekroczenie przez któregoś z uczestników rozdania wartości 21.

Do czasu, kiedy któryś z tych warunków nie zostanie spełniony, krupier będzie rozdawał kolejne karty (ale tylko tym, których karty nie sumują się punktowo na wartość równą lub wyższą niż 17), jednocześnie rozpoczynając kolejne etapy rozgrywki. Pierwszy etap zakłada rozdanie po dwóch kart dla każdego z wirtualnych graczy i już wtedy możliwe jest osiągnięcie któregoś z wyżej wymienionych warunków. Przed każdym z etapów możemy typować, korzystając z opcji wymienionych w dalszej części poradnika.

Wartości kart:

 • 2-10 – wartość adekwatna do numeru;
 • as – 1 punkt;
 • walet – 2 punkty;
 • dama – 3 punkty;
 • król – 4 punkty.
poker online z bonusem
Legalne gry karciane STS z bonusem za darmo

Opcje bukmacherskie na Blackjacka

Jako jedyny bukmacher oferujący możliwość typowania Blackjacka forBET zadbał o szeroką gamę opcji właśnie na to. Na stronie www.iforbet.pl możemy postawić między innymi na:

 • wygraną któregoś z graczy, niezależnie od sposobu jej osiągnięcia – można też wskazać na remis;
 • wygraną określoną liczbą punktów – to, ile punktów będzie posiadał ten gracz, który w ostatecznym rozrachunku zatriumfuje;
 • zwycięstwo określoną liczbą kart – to, ile kart będzie potrzebował zwycięzca do osiągnięcia sukcesu (maksymalnie 5);
 • bust lub jego brak – to, że któryś z graczy przekroczy wartość 21 i automatycznie przegra, ale też to, że całe spotkanie rozstrzygnie się bez busta – przez porównanie lub inną opcję zakończenia rozgrywki.

Każdą z opcji możemy wybrać w sposób ogólny, zyskując większe szanse na sukces, ale jednocześnie korzystając z niższych kursów. Możemy też podejść bardziej indywidualnie, wskazując na wynik konkretnego gracza (na przykład podając, czy to właśnie on dopuści się busta lub też zwycięży określoną ilością kart). Pamiętajmy, że opcje są dynamiczne – pojawiają się i znikają w zależności od tego, jak przebiega dane rozdanie.

Typowanie Blackjacka – czy to legalne?

Legalne gry karciane w ofercie polskich bukmacherów są zawsze dość kontrowersyjne pod kątem legalności – w końcu kojarzą się jednoznacznie z kasynem, a jedynym tego typu miejscem, w którym możemy grać w zgodzie z literą prawa jest to prowadzone przez Polskiego monopolistę czyli Totalizator Sportowy i ich Total Casino.. 

Typowanie to jednak nie to samo, co granie – u bukmacherów nie bierzemy bezpośredniego udziału w rozgrywce. Ba, nikt tego nie robi, bo jest ona symulacją (ale taką prowadzoną przez prawdziwą krupierkę). My jedynie obserwujemy przebieg każdego z rozdań i typujemy, co może się w nim wydarzyć – a to doskonale wpisuje się w schemat bukmacherki. Legalnej, w rzeczy samej.

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button