Typowanie na żywo – czy to jest opłacalne?

Typowanie na żywo z dnia na dzień zyskuje swoich kolejnych zwolenników i choć jeszcze do niedawna uważane było za bardzo ryzykowne i polecane wyłącznie osobom z solidnym doświadczeniem na scenie bukmacherskiej, dziś decydują się na nie również początkujący. Kusi ich możliwość szybkich wygranych, duże emocje związane ze spontanicznym obstawianiem, ale i odblokowanie dostępu do niedostępnych wcześniej rynków, a zatem możliwości typowania. Jakie tak właściwie są i jakie szanse na powodzenie dają? Na tym skupimy się w tym poradniku.

czy typowanie na żywo jest opłacalne
Czy typowanie zakładów na żywo może być opłacalne?

Zakłady bukmacherskie na żywo – przegląd najpopularniejszych

Rynki bukmacherskie  to inaczej opcje, jakie mamy przy obstawianiu – te przy typowaniu na żywo różnią się od tych dostępnych w popularniejszym, bo uważanym za podstawowy modelu przedmeczowym. Poniżej prezentujemy rynki cieszące się największą popularnością zaznaczając, że dostępność każdego z nich zależy od konkretnego bukmachera.

1X2

Najbardziej klasyczny model, znany również ze standardowego typowania w modelu prematch. Wskazujemy w nim zwycięzcę konkretnego spotkania, ale i połowy, kwarty, tercji, gema czy seta, w zależności od tego, na jaką dyscyplinę sportu się zdecydujemy.

Wyścig

Ten rynek skupia się na typowaniu, czy danej drużynie (lub zawodnikowi) uda się osiągnąć wskazany cel do danej minuty meczu (na przykład strzelić bramkę czy zdobyć określoną ilość punktów, ale też chociażby zostać ukaranym żółtą kartką).

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Suma punktów / goli

W tym modelu wskazujemy ilość punktów czy bramek, jakie zdobędzie dana drużyna, czy to w całym meczu, czy też w jego połowie. Im później postawimy, tym mniej wygramy w przypadku ewentualnego powodzenia.

Zdobywca punktu / strzelec gola

Tutaj wskazujemy konkretnego zawodnika (przez co rynek ten dostępny jest wyłącznie w przypadku sportów drużynowych), który zdobędzie punkt czy gol w najbliższym czasie po złożeniu zakładu.

Handicap

Rynek bukmacherski bardzo ciekawy, ale jednocześnie ciężki do typowania. Przypisuje on dodatkowe punkty czy bramki drużynie, która jest pozornie słabsza, co urozmaica nasze typowanie na żywo, ale i zwiększa kursy na wybrane opcje.

poker online z bonusem
Legalne gry karciane STS z bonusem za darmo

Jakie zdarzenia obstawiać na żywo?

Typowanie na żywo jest czymś bardzo wymagającym – zmusza nas do doskonałej znajomości zasad danej dyscypliny sportowej, ale też podejmowanie szybkich decyzji, a zatem posiadanie jakiegokolwiek pojęcia na jej temat, zwłaszcza pod względem analitycznym. Jakie zdarzenia powinniśmy więc typować w tym modelu? Przede wszystkim takie rozgrywane w obrębie dyscypliny i rozgrywek, które znamy, lubimy i śledzimy na bieżąco i choć eksperymenty są w świecie bukmacherskim wskazane, mogą skończyć się dość tragicznie przy obstawianiu właśnie w tym modelu. Zwłaszcza, jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy, by skutecznie je przeprowadzać.

Oczywiście zawsze możemy stawiać na rynki w zakładach na żywo, które będą bezpieczniejsze, ale jednocześnie mniej rentowne. Może to być doskonała opcja na start, ale na dłuższą metę z pewnością będziemy chcieli typować o większe wygrane. Ważne jest więc, aby wybrać to, co będziemy finalnie chcieli obstawiać.

Zakłady na żywo – bukmacherzy z najlepszą ofertą na nie

W chwili obecnej każdy bukmacher, który działa na terenie naszego kraju daje nam możliwość obstawiania w module live. Żaden jednak nie daje tej opcji w przypadku wszystkich spotkań w obrębie jego ofertyNiemal zawsze wybierane są tylko te mecze, które są atrakcyjne dla użytkowników i po które ci po prostu będą sięgać. Właśnie ze względu na zróżnicowanie w ofercie wszystkich buków, jakie to wprowadza, powinniśmy posiadać swoje konto u kilku z nich, by móc swobodnie poruszać się między ofertami, zawsze znajdując mecz, który nas interesuje w formule na żywo.

Zakłady na żywo w ofercie STS

Star-Typ Sport jest bukmacherem cieszącym się dużą renomą na polskim rynku. Jego niezachwiana pozycja na nim pozwoliła mu wyjść do typerów z jedną z najciekawszych ofert na zakłady na żywo. Oferta zakładów STS obejmuje wiele popularnych spotkań, daje dostęp do konkurencyjnych kursów, a przede wszystkim do transmisji większości spotkań w jej obrębie, bardzo ułatwiających ich obstawianie.

Zakłady na żywo w ofercie Fortuny

Fortuna nie odstaje jakością swojej oferty od wyżej wspomnianego jej konkurenta. Nie tylko wychodzi z bardzo rozbudowaną ofertą na zakłady na żywo, ale też obejmuje nią również te spotkania, które u innych są niedostępne (na przykład dlatego, że zlokalizowane są w obrębie mało popularnych lig). Fortuna również daje dostęp do transmisji telewizyjnych. Podobnie, jak STS czy eWinner, udostępnia je wyłącznie osobom typującym (za dowolną kwotę).

Zakłady na żywo w ofercie Betclic

Betclic coraz śmielej wkracza na polski rynek, już od kilku lat przedstawiając mocno konkurencyjną ofertę – również na spotkania na żywo. W tym momencie nie ma sobie równych, jeśli chodzi o ilość opcji bukmacherskich w obrębie wielu wydarzeń sportowych. Za minus można uznać brak transmisji, która została jednak zastąpiona symulacją oraz wykresem wskazującym posiadanie piłki. Wszystko w przyjemnej dla oka i intuicyjnej szacie graficznej, pozwalającej szybko się w tym odnaleźć.

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button