Porady dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich

Każdy typer powinien kierować się swoją indywidualną strategią, czyli planem typowania oraz stawkowania, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia w zakładach bukmacherskich. Obstawiać zakłady bukmacherskie może oczywiście każdy, kto ma na to ochotę, aczkolwiek należy pamiętać, że systematyczne wygrywanie pieniędzy u bukmachera może okazać się nieco trudniejsze, niż się wydaje. O tym, że w zakładach bukmacherskich dobre typy są podstawą, wie już chyba każdy zainteresowany tą kwestią. Natomiast należy pamiętać o tym, że wcale nie jest tak prosto dobrze typować. Każdy typer obstawiając zakład bukmacherski marzy o wielkich wygranych. Warto zaznaczyć, iż zdarzają się i tak. Aczkolwiek należy wiedzieć co zrobić, aby zarobić, a nie stracić. 

obstawianie meczów w zakładach online
Porady dla początkujących graczy zakładów online

Systemy bukmacherskie może być przydatny

System bukmacherski to nic innego, jak zasada doboru stawek na zakłady. Jest on niezależny od obstawianych rodzajów zakładów, jak również zasad wyborów typów. Do cech dobrego systemu bukmacherskiego należy zaliczyć w szczególności takie kwestie, jak: niskie ryzyko utraty kapitału, wysoki potencjalny zysk, wysoka wartość z typów, jak również wysoki yield. Z kolei do rodzajów systemów bukmacherskich należy zaliczyć przede wszystkim takie systemy, jak: płaska stawka, stawkowanie procentowe, martingale, system Kelly’ego, ciąg Fibonacciego, jak również surebety.

Systemów bukmacherskich jest wiele, zawodowi gracze zwykle nie korzystają z tego typu gry, raczej stawiają na własne umiejętności i szczęście, które w zakładach bukmacherskich jest bardzo ważne. Obstawianie w zakładach nie jest proste, dlatego ten krótki poradnik powstał właśnie po to żeby ułatwić graczom łatwiejszy start.

betclic polska bonus 2020
Darmowy bonus bez ryzyka w Betclic – Kod promocyjny: KOD550

Kiedy jest najlepszy moment, aby obstawiać zakłady?

Zdania na ten temat są podzielone. Jedyni bowiem uważają, że zakłady najlepiej obstawiać tuż po ich otwarciu, inny zaś uważają, że najlepiej jest czekać do ostatniego momentu. Jak więc jest w praktyce? Otóż do zalet szybkiego obstawiania można zaliczyć przede wszystkim: wyższy kurs na danego faworyta, kontrę, a także wygodę. Z kolei do wad szybkiego obstawiania należy zaliczyć: wyższe ryzyko, zamrożenie kapitału, jak również wymóg większej liczby kont u bukmacherów.

Natomiast jeżeli chodzi o kwestię obstawiania zakładów na ostatnią chwilę, to tutaj do zalet można zaliczyć w szczególności: pełne informacje, ruchy kursów, typy innych typerów. Z kolei do wad zalicza się: niższy kurs na „pewniaka”, a także to, że zwlekanie z obstawianiem do ostatniego momentu wymusza dostępność gracza tuż przed danym meczem.

W praktyce wygląda to tak, iż ze wczesnego typowania powinni korzystać wyłącznie doświadczeni gracze, którzy posiadają własny, indywidualny i sprawdzony system gry. Natomiast kompromisem między wnioskami za i przeciw w obydwu przypadkach, będzie obstawianie danego wydarzenia dwa lub trzy dni przed jego rozpoczęciem. 

Zarządzanie kapitałem w zakładach bukmacherskich

Zarządzanie kapitałem podczas obstawiania zakładów bukmacherskich jest kwestią priorytetową, ponieważ tyle samo, ile może zarobić, możemy również szybko stracić. Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest tak zwane stawkowanie jednostkowe, które polega na tym, że najczęściej przyjmowanym kryterium są tutaj stawki od 1 do 10. Przy czym należy pamiętać, że stawka 10/10 nie jest stawką maksymalną, czyli nie jest stawką całego budżetu danego gracza, a jedynie 2% całego jego budżetu. 

sts polski bukmacher online
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus

Handicap – czym jest i jak grać?

Handicap należy do najpopularniejszych zakładów wzajemnych. Może on stanowić liczbę bramek, bądź ilość punktów. Gracze, którzy decydują się na obstawienie takiego zakładu z reguły mogą liczyć na wyższe kursy bukmacherskie, niż te, które są proponowane w zwykłych zakładach. Bowiem różnice w kursach mogą się różnić nawet o 30 procent. Wyróżnia się kilka rodzajów handicap’ów, a mianowicie: całkowite, połówkowe, zerowe, ćwiartkowe. Jednakże do najpopularniejszych należy zaliczyć azjatyckie i europejskie. 

Jak powstają kursy bukmacherskie?

Kurs przedstawia prawdopodobieństwo, jakie bukmacher wyliczył na spełnienie konkretnego zdarzenia. Najprościej mówiąc jest to szansa, jaką daje graczowi bukmacher na dane zdarzenie. Należy pamiętać, że im niższe prawdopodobieństwo wygranej przez gracza, tym kurs ustalony przez bukmachera jest wyższy. W Polsce jedyną formą kursów, którą można spotkać są przeliczniki dziesiętne. Chodzi w tym przypadku o to, że prawdopodobieństwo wygranej przedstawia się w ułamku dziesiętnym. Natomiast należy także pamiętać, że kursy dziesiętne nie są jedynymi kursami obowiązującymi na świecie. Bowiem wyróżnia się jeszcze kursy amerykańskie, brytyjskie, indonezyjskie, a nawet malajskie. 

polski bukmacher betfan oferta zakładów
Darmowy bonus dla graczy od bukmachera Betfan 2020

Jak dobrze obstawiać piłkę nożną?

Piłka nożna należy do najczęściej obstawianego sportu u bukmacherów w szczególności, jeżeli wiąże się ona z jakim konkretnym, dużym wydarzeniem sportowym. Jednakże obstawianie tej dziedziny sportu wymaga wielu analiz, jak również sporej wiedzy o drużynach i ligach. Aby skutecznie obstawić piłkę nożną trzeba przede wszystkim: często odwiedzać serwisy poświęcone tematyce piłki nożnej, analizować tabele spotkań, nie obstawiać spotkań z lig, o których wie się mało, jak również zwracać uwagę na mecze derbowe, wykonywać własne zapiski uskuteczniające dobre typy oraz pamiętać, że nie tylko aspekty sportowe mają wpływ na kondycję drużyny. Obstawianie zakładów piłki nożnej nie jest łatwą sztuką, ale dobrze opracowany plan może przynieść duże zyski. Ważna jest przede wszystkim intuicja, świeże myślenie, a także konsekwentność podejmowanych decyzji. 

Co należy rozumieć przez marżę bukmachera?

Marża bukmachera w najprostszy sposób jest tym, na czym bukmacher zarabia. Niektórzy bukmacherzy oferują w miarę dobrą marżę, jeżeli chodzi o piłkę nożną, z kolei gorszą, jeżeli chodzi o siatkówkę, bądź koszykówkę. Niską marżę u bukmachera gracz może znaleźć w przypadku: zakładów na sporty, w których są tylko dwie możliwości roztrzygnięcia meczu, np. tenis, jak również w przypadku, gdy handicapy pod różną postacią, zakłady pojedynkowe oraz typy na over/under bramek. Niskie kursy na kuponie oznaczają zwiększoną liczbę pozycji, natomiast w przypadku większej liczby zdarzeń, zmniejsza się prawdopodobieństwo trafienia takiego zakładu. 

Czym jest valuebet?

Valuebet to nic innego, jak wartościowy zakład. Najprościej mówiąc jest to typ, na który warto postawić. Obstawienie takiego zakładu zwiększa szansę na wygraną. W obecnej sytuacji w Polskich zakładach sportowych, bardzo trudno znaleźć valuebety, gdyż kursy są zbyt niskie.

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button