Jak przygotować się do obstawiania meczów?

Dzięki specjalnym zasadom – które zostały określone w Ustawie Hazardowej – zakłady bukmacherskie, które otrzymają zezwolenie mogą w legalny sposób świadczyć usługi typowania meczów. To pozwala wszystkim tym, którzy interesują się sportem i chcą spróbować swoich sił w tej dziedzinie mogą to zrobić – oczywiście uwzględniając restrykcje ograniczające przez ustawę (chociażby fakt, że trzeba mieć ukończone 18.lat). Niestety nie jest tak, że każdy z marszu wejdzie na stronę bukmachera, obstawi co uważa i wygra. Wtedy firmy bukmacherskie nie miałyby racji bytu. Jest to zgoła trudniejsze i dzisiaj stworzyliśmy poradnik – jak przygotować się do obstawiania meczów? Za moment wskażemy kilka cennych wskazówek, które mogą uchronić przed utratą pieniędzy.

jak obstawiać zakłady bukmacherskie
Jak przygotować się do obstawiania meczów?

Legalni bukmacherzy w Polsce

Na początku warto jednak wspomnieć o tych legalnych firmach. Tylko za ich pośrednictwem możecie obstawiać zakłady. W Polsce mamy blisko 20 takich firm, które otrzymały zgodę od Ministerstwa Finansów na prowadzenie tego typu działań. Bukmacherzy, którzy chcą otworzyć swoją stronę internetową lub punkt stacjonarny w naszym kraju muszą przede wszystkim:

  • prowadzić swoją stronę całkowicie w języku polskim,
  • odprowadzać podatki w naszym kraju,
  • weryfikować graczy i ich wiek,
  • mieć siedzibę firmy w Polsce,
  • nie mogą się reklamować.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jeśli wszystkie wymagania zostaną spełnione, to taki bukmacher może rozpocząć działalność. Gdy chcecie upewnić się czy dana firma jest legalnym podmiotem, to wystarczy wyszukać ich numer licencji, który dostępny będzie na stronie danego bukmachera lub na rządowej podstronie Ministerstwa Finansów w zakładce z grami hazardowymi. Tam szybko sie dowiemy jakie firmy są nielegalne, a które posiadają zezwolenie na udzialanie zakładów sportowych.

Jak znaleźć odpowiedniego bukmachera?

Spoglądając ze strony typera, to takie pierwsze wejście na rynku może być naprawdę niełatwe. Multum firm, każda przekonuje, ze wybór właśnie ich jest słuszny. Do tego dochodzą wysokie kwoty bonusowe, świetne promocje i kompletna oferta. Tak naprawdę, żeby wybrać tego najlepszego bukmachera, to trzeba się nieco naszukać, albo sprawdzić aktualny ranking bukmacherów. Przede wszystkim mamy na myśli tutaj opinie o poszczególnych zakładach bukmacherskich, a także przyjrzenie się ich ofertom. Czasami dopiero po zagłębieniu się w regulaminy możemy dostrzec coś, co nie do końca będzie nam odpowiadało.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Właśnie dlatego warto jest wybrać sobie 4-5 bukmacherów, którzy na pierwszy rzut oka wyglądają solidnie. Wtedy powinniście wejść na ich strony internetowe – przejrzeć zakładki i skupić się na pewno na ofercie, czyli dyscyplinach, które można obstawiać, a także na bonusach i promocjach. W przypadku oferty powitalnej dobrze jest przyjrzeć się chociażby warunkom dotyczącym obrotu bonusów i ich minimalnych kursów. To właśnie ten aspekt ma kluczowe znaczenie.

Co warto wiedzieć przed założeniem konta u bukmachera?

Jeśli chcecie wiedzieć, jak przygotować się do obstawiania meczów, to warto przyjrzeć się poniższym kilku zasadom, które oczywiście nie zdradzą wam sekretu na wygrywanie, ponieważ takiego nie ma, ale na pewno pozwolą szybciej przystosować się do obstawiania. W końcu każdy z graczy musi znaleźć swój styl gry. Co zatem powinniście wiedzieć przed obstawieniem swojego premierowego kuponu?

  • Specjalistyczne słownictwo

Ważną sprawą jest niewątpliwie słownictwo, które jest stosunkowo trudne. W końcu nie używa się w codziennym życiu takich wyrazów jak: freebet, cashback, DNB, BTTS czy handicap. Każde z nich dotyczy obstawiania i poszczególnych rodzajów rynków zdarzeń. Nie znając tych wyrazów możecie mieć problem z typowaniem. Część bukmacherów posiada zakładkę ze słownikiem, gdzie wszystkie trudniejsze wyrazy są wytłumaczone. Jednak jeśli przysiądziecie do tego przed obstawianiem, będzie wam łatwiej zrozumieć specyfikę typowania różnych zdarzeń.

zakłady online ewinner
Typowanie meczów w eWinner z bonusem bez ryzyka
  • Ustalenie bankroll’u

Bankroll to tak naprawdę wasze fundusze na obstawianie. Każdy typer, który nie chce wychodzić „na minus” powinien określić swoją kwotę, którą może przeznaczyć na zakłady bukmacherskie w danym miesiącu. Ważne jest to, aby ustalić taką kwotę, która nie nadszarpnie zbyt mocno budżetu osobistego, troska o budżet jest kluczowa. Druga sprawa jest taka, że ustalonego bankroll’u nie powinno się przekraczać. Wtedy traci się kontrolę nad środkami i jest pewne, że obstawicie zbyt dużo. Jeśli wydatki na zakłady są kontrolowane, to nigdy nie będziecie stratni – w końcu sami ustalacie kwotę, na jaką możecie sobie pozwolić.

Na czym najbardziej się znasz?

Głównym problemem – szczególnie dla nowych typerów jest to, że nie wiedzą za bardzo co obstawiać, gdyż oferty bukmacherów są bardzo bogate i nie łatwo się w niej połapać. Podpowiadamy, że wrzucanie na jednym kuponie kilku dyscyplin raczej ma małe szanse na powodzenie. Tak naprawdę powinno się obstawiać tylko te dyscypliny, o  których ma się spore pojęcie, przykładowo piłka nożna i typowanie Euro 2021. Tylko wtedy macie szansę, aby być przed bukmacherem – im więcej znacie szczegółów na temat poszczególnej drużyny, ligi czy po prostu meczu, tym macie większe szanse na pokonanie bukmachera. W końcu analitycy wrzucający dane do systemu, który generuje kursy mają kilkaset – jeśli nie kilka tysięcy – spotkań dziennie. Bazują oni zatem na podstawowych statystykach.

Zatem jeśli znacie specyfikę danej ligi czy ogólnie dyscypliny sportowej i znacie rangę spotkania, formę drużyn, macie pojęcie o kontuzjach i o tym, czy dany zespół wyjdzie rezerwami, to już macie przewagę i wasze szanse rosną. Oczywiście, piękno sportu polega na jego nieprzewidywalności, ale na pewno łatwiej będzie oszacować wynik spotkania ze sportu na którym się znacie, niż z dyscypliny, której nie wiecie nawet o wszystkich zasadach.

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button