Kiedy najlepiej obstawiać zakłady długoterminowe?

Oferta firm bukmacherskich jest naprawdę bardzo bogata. Jeszcze nie wystartowały żadne rozgrywki ligowe, a już można grać np. rozmaite zakłady długoterminowe. Czym się one cechują? Poznaj kluczowe informacje na ten temat! Przekonaj się również, kiedy grać zakłady długoterminowe i dlaczego nie warto tego robić zbyt wcześnie…

zakłady długoterminowe
Kiedy najlepiej obstawiać zakłady długoterminowe?

Co warto wiedzieć o zakładach długoterminowych?

Czym charakteryzują się w praktyce zakłady długoterminowe? Warto wiedzieć, że są one naprawdę bardzo popularne. Chodzi tutaj o to, że możesz obstawiać np. kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy wcześniej itp. to, kto zostanie mistrzem w danej lidzie, czy Królem Strzelców itd. Ogólnie zakłady długoterminowe są oferowane przez wszystkie popularne firmy bukmacherskie. Co więcej, są one dostępne nie tylko przed rozpoczęciem pierwszej kolejki. Wszak możesz typować je tak naprawdę przez cały czas. Nawet wtedy, gdy sezon zbliża się ku końcowi.

Zazwyczaj jest tak, że zakłady długoterminowe są blokowane na okres trwania danej serii gier. Kiedy kolejka się kończy, a bukmacherzy znają już komplet wyników, wystawiane są zaktualizowane kursy. I tak runda po rundzie, aż do zakończenia sezonu. Warto zauważyć, że zakłady długoterminowe są dostępne nie tylko w piłce nożnej. Z racji tego, że futbol jest w naszym kraju najbardziej popularny, to właśnie te typy są zaś najczęściej analizowane. Nie ma jednak przeszkód, by obstawiać zakłady długoterminowe np. dotyczące NBA (kto wygra całe rozgrywki) itd. Takie warianty mają swoje plusy, jak i minusy.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jeśli chodzi o te drugie, to trzeba liczyć się z zamrożeniem kapitału. Jeśli np. teraz obstawisz mecze, kto będzie najlepszy w PKO BP Ekstraklasie, to na finalne rozstrzygnięcia poczekasz… aż do maja. Będziesz zatem musiał zamrozić kapitał na około dziesięć miesięcy.

Dlaczego zbyt wczesne obstawianie nie jest korzystne?

Ogólnie zaleca się, by zakłady długoterminowe nie były grane za wcześnie. Oczywiście, możesz już teraz obstawiać, kto np. będzie mistrzem Polski. Chyba jednak nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to spora loteria. Faworytami są co prawda zawodnicy Legii Warszawa, ale przez te miesiące może zdarzyć się naprawdę wiele rzeczy. Np. przed poprzednim sezonem Premier League nikt nie przypuszczał, że Liverpool FC będzie grał tak słabo. M.in. plaga kontuzji spowodowała jednak, że zawodnicy z Anfield Road ledwo awansowali na podium. Dzięki temu zagrają w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Mało kto przypuszczał pewnie, że tak słabo będą radzić sobie zawodnicy Barcelony oraz Realu Madryt.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pamiętajmy, że w minionym sezonie La Liga została wygrana przez Atletico. Z kolei w Serie A fatalnie spisywali się dotychczasowi dominatorzy, czyli gracze Juventusu FC. Ekipa z Turynu w tym sezonie okazała się słabsza m.in. od Interu Mediolan. To tylko kilka przykładów. Warto jednak wziąć je sobie do serca. Dzięki temu zrozumiesz, że typowanie przed startem pierwszej kolejki to spora loteria.

Od kiedy można typować zakłady długoterminowe?

Kiedy zatem będzie odpowiedni moment, by grać takie właśnie zakłady długoterminowe? Wydaje się, że warto odczekać minimum kilkanaście kolejek. Trzeba bowiem sprawdzić, jak konkretne kluby prezentują się w praktyce. Założenia przedsezonowe nie zawsze idą bowiem w parze z tym, co dzieje się na placu gry. Nie warto się tutaj zatem spieszyć. Dobrze jest zobaczyć, jak dana ekipa radzi sobie nie tylko u siebie, ale także w spotkaniach wyjazdowych. Okres kilkunastu kolejek jest już w pewnym sensie wystarczający, by określić, jak prezentuje się konkretna ekipa pod wodzą nowego trenera, jak sprawdzają się sprowadzeni zawodnicy itp. Tutaj zasada jest jedna. Im później zagrasz zakłady długoterminowe, tym będziesz miał więcej przydatnych informacji.

sts polski bukmacher online
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus

Oczywiście, może być czasami tak, że np. Manchester City będzie miał fantastyczny początek sezonu i stanie się zdecydowanym kandydatem do tytułu. Przez to kursy będą mniejsze w porównaniu do początku kampanii. Nie da się jednak ukryć, że przede wszystkim powinno zależeć Ci na zminimalizowaniu ryzyka. A granie jeszcze przed sezonem, czy po pierwszej, drugiej kolejce itp. to spora loteria. Nawet biorąc pod uwagę najlepsze w tym momencie rozgrywki na świecie w danej dyscyplinie.

Czym kierować się w trakcie grania zakładów długoterminowych?     

Aby wygrywać na zakładach długoterminowych, musisz zwrócić uwagę na szereg kwestii. Na pewno warto typować jedynie takie ligi, którymi się na co dzień interesujesz. Jeśli zatem namiętnie oglądasz Premier League, to nie graj np. La Liga. Nie sugeruj się samymi nazwami drużyn. Poprzedni sezon pokazał bowiem, że Real Madryt i FC Barcelona także mają naprawdę słabe momenty… Skup się zatem na konkretnych rozgrywkach. Postaraj się zdobyć jak najwięcej informacji dotyczących danego klubu, jak i najgroźniejszych przeciwników w kontekście rywalizacji o mistrzostwo kraju. Dokładnie przeanalizuj dotychczasowe spotkania. Ważne są także wiadomości odnośnie m.in. sytuacji finansowej. Jeśli bowiem dana ekipa ma kłopoty na tej płaszczyźnie, to piłkarze raczej nie będą zbytnio zaangażowani. To zaś przełoży się negatywnie na wyniki. Jest zatem wiele aspektów, które trzeba mieć na uwadze grając zakłady długoterminowe.

Najlepsi bukmacherzy online

Back to top button